- NOVINKY
- KLUBOVÉ SLUŽBY
- SLUŽBY ČLENŮ KLUBU
- ZELENÁ LÉKÁRNA
- Tinktury
- Bylinné čaje
- Bezalkoholové tinktury
- Masti
- Doplňky stravy
- Bylinné extrakty - tobolky
- Šťávy
- Koloidní přípravky
- Ájurvéda
- Ruská medicína
- Dle výrobců
- Ochranné prostředky
- ZDRAVÁ STRAVA
- PŘÍRODNÍ KOSMETIKA
- EKO DROGERIE
- ŽIVODARY
- DOMÁCÍ LÁZNĚ
- RELAX
- KNIHY
- DOMÁCÍ KAVÁRNA & ČAJOVNA
- ZAHRADA
- ÚTULNÝ DOMOV
- HRY & ZÁBAVA
- VALAŠSKÁ RUKODĚLNÁ TVORBA
- PROPAGAČNÍ MATERIÁLY
Detail zboží
Jalovec - výluh z pupenů 50 ml
Tento produkt je vhodný na příznaky: | Trávení, Diuretikum, Metabolismus - látková přeměna |
Výrobce: | Naděje |
Balení: | 50 ml |
Dostupnost: | skladem |
Záruka: | - |
Kód: | P15 |
Popis:
Posílení fyziologické odolnosti organismu při nepříznivých okolních podmínkách, podpora trávení, optimalizace metabolismu sacharidů a tuků.Jalovec obecný
- Latinský název: Juniperus communis
- Účinně pomáhá při: Jalovčinky působí jako vysoce účinné diuretikum, ale přitom dráždí ledviny, takže byly z užívání v urologii vyřazeny. Jejich doménou se stala revmatologie, kde se uplatňují v léčbě kloubů a páteře. Umějí také zlepšit trávení, odstranit bolesti žaludku spojené s nedokonalým trávením a zlepšují hospodaření organismu se žlučí. Jalovcová silice, podávána zevně vhodným způsobem například ve formě mastí nebo oleje, působí zdráždivě, a to jak lokálně, tak i na reflexních ploškách příslušných orgánů. Může se jí užít jako derrivans, tedy jako dráždivého prostředku zlepšujícího místní prokrvení a urychlujícího hojivé reparační procesy.
Botanický popis a pěstování:
Jalovec obecný je jehličnatý keř nebo bohatě větvený stromek, dorůstající výšky kolem jednoho metru. Jehlice jsou uspořádány v trojčetných přeslenech. Jde o rostlinu dvoudomou, samčí květy má žlutavé, samičí jednotlivé, zelenavé, šištice bobulovité, zrající 2 až 3 roky. Plodem jsou šišticovité bobule o průměru kolem 5 až 7 mm, červenohnědé až fialové barvy.Jalovec má rád chudé, písčité a jalové půdy. Vytváří někdy až tajemně vyhlížející houštiny. V České republice je chráněný, na Slovensku nikoli. Hojný je zejména na Valašsku a na moravsko - slovenském pomezí.
Sběr a používané části:
Plody se sbírají na podzim druhého roku. Po usušení mají pryskyřičnaté aroma a kořenitou chuť. Dřevo se sbírá na podzim a v zimě. V České republice je sběr zakázán a pro farmaceutické účely se jalovec dováží, zejména z Albánie.
Způsob použití:
Nejčastěji používanou lékovou formou byl dříve nálev z drcených jalovčinek, podávaný pro své močopudné působení. Od takového užívání se ustupuje a jalovčinky se obyčejně podávají syrové, k přímé konzumaci formou různých kúr. Při vnitřním používání se podává silice v dávce 2 až 5 kapek, ovšem velmi opatrně, nejlépe rozmíchaná třeba v trošce mléka. Častější je ovšem zevní podávání silice při neuralgiích, artralgiích apod. Z jalovcového dřeva se zásadně připravuje odvar.
Zajímavosti:
„Informace v tomto odstavci převzaty z publikací: J. Janča, J. A. Zentrich: Herbář léčivých rostlin I. – VII díl.“
Doporučené položky
2025 © Jarilo, jarilo@volny.cz
webdesign: Jarilo, eshop: Synetix