Úvodní stránka > Detail zboží >

Detail zboží

Jinan dvoulaločný (GINKGO) - výluh z bylin 50 ml

Jinan dvoulaločný (GINKGO) - výluh z bylin 50 ml
Tento produkt je vhodný na příznaky:Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, Mozková činnost
Výrobce:Naděje
Balení:50 ml
Dostupnost:skladem
Záruka:-
Kód:T14



Popis:

Droga především rozšiřuje cévy, zvláště v hlavě, takže je vynikajícím preventivním prostředkem proti náhlým příhodám mozkovým, ale i proti infarktu myokardu.

Jinan dvoulaločný

  • Latinský název: Ginko biloba
  • Účinně pomáhá při: Droga především rozšiřuje cévy, zvláště v hlavě, takže je vynikajícím preventivním prostředkem proti náhlým příhodám mozkovým, ale i proti infarktu myokardu. Nečekaně příznivé účinky byly zjištěny při náhle vzniklé hluchotě, při poruchách paměti, při závratích, otocích mozku i při Alzheimerově a Parkinsonově chorobě. Droga výborně pomáhá při ischemii (nedokrvení) dolních končetin, ale i jako srdeční antiarytmikum. Má rovněž vynikající účinky protialergické, zejména při astmatu, příznivě působí na hučení v uších, praskání cév a křečové žíly, pomatenost, zapomnětlivost, úzkostné stavy, dále pak dekubity a otoky. Kromě toho mají výtažky z listů i ze semene (plodů) poměrně široké antibiotické spektrum.
Jinan dvoulaločný Jinan dvoulaločný Jinan dvoulaločný

Botanický popis a pěstování:

Jinan dvoulaločný je dvoudomý strom, údajně poslední žijící fosilie. Dorůstá běžně pětatřicetimetrové výšky. Má šerou borku, dlouze řapíkaté listy s plochou čepelí, většinou se dvěma laloky, na bázi s klínovitě vějířnatou žilnatinou.V současnosti se jinan vyskytuje pouze pěstovaný. Můžeme jej najít například v Riegrových sadech nebo Lobkowitzké zahradě v Praze, na Mendelově náměstí v Brně nebo v parku ve Strážnici. V naší republice je zařazen mezi vzácné druhy.

Sběr a používané části:

Předmětem sběru je list, sbíraný na jaře a v časném létě, nejlépe kolem čtrnácté hodiny. V době plné zralosti se někdy sbírá i plod.

Způsob použití:

Z listů je možné připravovat nálev nebo krátkodobě vařený odvar, bylináři J. Janča a J. Zentrich však na základě zkušeností dávají jednoznačný přednost tinktuře, která se dávkuje ženám 2 až 3x denně po 20 kapkách, mužům pak 2 až 3x denně po 25 kapkách.Ačkoli z odborného hlediska nelze proti míchání jinanových listů do čajových směsí nic namítat, doporučují pan Janča a Zentrich raději samostatnou aplikaci jinanových přípravků. Nežádoucí účinky nebyly zjištěny a nejsou známy ani kontraindikace použití této drogy.

Zajímavosti:

Jinan je strom s 200 miliónů let starou historií, čili jeden z nejstarších žijících druhů. V jeho původní vlasti, Číně, je ve veliké vážnosti pro své medicínské vlastnosti.I v Americe je jinan nazýván stromem dívčích vlasů a je velice oblíben. I když byl dovezen teprve v roce 1784, je velmi rozšířen prakticky po celém severním kontinentu. Oblíben je pro nenásilnou zeleň na jaře, i pro zlatou barvu listů na podzim.


„Informace v tomto odstavci převzaty z publikací: J. Janča, J. A. Zentrich: Herbář léčivých rostlin I. – VII díl.“


Doporučené položky